Choď na obsah Choď na menu

Capitals porazili Penguins ohromujícím vítězstvím

Washington Capitals v této sezóně nevypadal vždy jako kompletní tým. Čas hry byl přeložen. Ve hře zažili sérii čtyř zápasů proti Pittsburgh Penguins a v defenzivním konci byli nepořádek. Jednu z nejkompletnějších her sezóny ale zakončili vítězstvím 3: 1 a všechno pro ně bylo hotové 180krát.

K jeho šoku vyhrál Vitek Vanacek v dres Washington Capitals 27 z 28 gólů. Za Capitals samozřejmě skórovali Conor Sheary, Jakub Vrana a Lars Eller. Příběh této hry je však způsob, jakým ji hlavní město přineslo Penguins v posledních 50 minutách hry.

Pittsburgh využil jejich rané výhody a viděl, jak generují spoustu příležitostí ke skórování. Dva z nich klesli za Vaneceka. Nemohou však zapnout rychlý start nebo časnou příležitost dát hlavnímu městu čas, aby dostali své brusle pod sebe a rychle změnili hru ve svůj prospěch. Washington nakonec měl navrch ve střelbě, v šancích na skórování a ve vysoce rizikových příležitostech a nikdy nedal šanci Penguins dostat se k Vanecekovi. To nebylo až do posledních čtyř minut hry, když Zach Aston-Reese, který měl na sobě Hokejové Dresy NHL Pittsburgh Penguins, vstřelil branku a pomohli mu tučňáci, kteří spadli do Vanecek. Prorazit branku.

Kromě toho se jedná o zcela přesvědčivé úsilí hlavních měst napříč ledovými konci. V ledovém čase 5 proti 5, 10 minut (z nichž mnohé jsou proti Sidneymu Crosbymu), mají Capitals výhodu 13-1 střely, příležitost 10-0 střely a výhodu 2-0 v této řadě. Na cílové výhodě. Je téměř nemožné hrát úplnější hru, než je tato. To je velmi důležitá výhoda ve hře, kde váš tým vyhraje dva góly.

Pro Penguins je tato hra velmi důležitým krokem zpět po vítězství back-to-back. Nyní jsou uprostřed 29 her a v základní části vyhráli pouze 6 her. Spoléhání se na přesčasy a přestřelky není dlouhodobým tajemstvím úspěchu. Možná tým postupně upraví plán, aby se hry lépe účastnil.