Choď na obsah Choď na menu

Golden Knights odolali tlaku, aby porazili Canadiens

V posledním zápase mezi Golden Knights a Canadiens roztáhli Canadiens křídla proti větru a porazili Golden Knights 2: 1. Robin Lehner v dres Vegas Golden Knights vedl tým k vítězství v prodloužení. Lehner, který začal místo Marca Andre Fleuryho, provedl 27 zákroků a ve druhé čtvrtině dovolil skórovat pouze Paulovi Byronovi.

Po třetí ztrátě Golden Knights se DeBoer rozhodl spolupracovat s Lehnerem, což bylo zdůrazněno pozdními chybami Marca-Andre Fleuryho. Toto je teprve druhý Lehnerův start od 10. května. Vzhledem k výkonu Fleury ve většině play-off je to odvážné rozhodnutí. Je to také proto, že Lehner má jedinou další hru v play-off. Ve startéru bylo inkasováno sedm branek. Ale všechno šlo podle plánu pro tuto hru, protože Golden Knights z toho nyní udělali sérii dvou vítězství ze tří. Nyní mají opět domácí led, jen jednu minutu na začátku prodloužení, a také nosí zlato. Klíčem k vítězství týmu byl Nicholas Roy v Hokejové Dresy NHL Golden Knights.

Kdyby to nebylo pro Lehnerovu plnou hru v síti, konečný výsledek hry by nemusel být tak vzrušující. Několik zákroků, které v této hře provedl, způsobilo, že tým rozhodl o vítězství. Naopak pro Canadiens byl tento výsledek velkou ranou. Měli větší šanci na výhru a dokázali dobře kontrolovat tempo hry. Byli jedním z nejlepších týmů v lize, ale všechno šlo proti jejich přáním. Doufám, že si upraví náladu a budou pokračovat v jízdě. Také blahopřeji Golden Knights k poslednímu smíchu v několika hrách.