Choď na obsah Choď na menu

Cole nastupuje v prvním prodloužení

V 1. hře druhého kola Východní konference Carolina Hurricanes vyhráli 2:1 v prodloužení nad New York Rangers a Cole nastoupil za Carolina Hurricanes v posledních minutách, což byl šok, protože to bylo jen svůj druhý gól od play off, ale v dres Carolina Hurricanes předvedl pořádnou trefu. Předtím ani Cole nevěděl, co se stane. Když žádní spoluhráči nedokázali přesně přijmout jeho míč, dokončil rozhodující gól sám. Až když spoluhráči slavili po jeho boku, skutečně pocítil vítězství.

Tento cíl má velký význam pro Colea, který nikdy nebyl ve hře hrdinou a vždy dělal to, co by měl dělat v temnotě. Cole se poprvé objevil ve 4. zápase finále Stanley Cupu 2016 proti San Jose Sharks v dres Pittsburgh Penguins. Ve svých 670 zápasech základní části vstřelil pouze 29 branek. V této kampani mu poslední gól přiměl lidi znovu věnovat pozornost a stal se důležitou rolí ve hře.

Carolina Hurricanes v prvních dvou třetinách nehráli tak, jak chtěli a očekávali, ale v tomto utkání, kdy dres New York Rangers vstřelili první gól, byli jednotnější. Společně nakonec udělali průlom. Po vyrovnání se Cole stal hrdinou této hry. Hra samozřejmě stále pokračuje a výsledky jsou stále napínavé.