Choď na obsah Choď na menu

Red Wings šokoval Lightning ohromujícím vítězstvím 5: 1

V neděli odpoledne se setkal Detroit Red Wings s jedním z nejucelenějších výkonů sezóny NHL 2020-21, když porazil obhájce titulu Stanley Cup Tampa Bay Chargers 5-1. Toto je první vítězství Detroitu v základní části Tampa Bay za více než deset let. Toto vítězství vykompenzovalo 17 po sobě jdoucích ztrát v základní části Tampa Bay, včetně tří herních sezón na začátku této sezóny.

Zlom ve hře nastal pozdě ve druhé třetině, kdy Red Wings vypukly tři góly za tři minuty, když Vatteri Filppula, Michael Rasmussen a Marc Staal porazili záložního brankáře Lightning Christophera Gibsona a pomohli hře stát se nezastavitelnou.

Tato třígólová exploze nastala poté, co brankář Thomas Greiss v dres Detroit Red Wings provedl úžasný zásah proti bleskové superhvězdě Stevenovi Stamkosovi rychlostí tři ku jedné. Stalo se to brzy. Dylan Larkin dal také silný gól Detroitu a na konci třetí čtvrtiny přidal prázdnou branku Darren Helm. Naopak, nabíječky začaly zaostávat a byly rychle zanechány Red Wings.

I když oba týmy hrají ve víkendové sérii samostatně, výkon Red Wings proti týmu, který má zjevně vynikající talent, je stále působivý. Situaci udrželi sobotní ztrátou 2: 1, dokud mocný gól Victora Hedmana ve třetí čtvrtině v neděli nepřerušil nejlepší přestupek NHL na více než čtyři po sobě jdoucí období. Kvůli nedělní porážce Chargers upadl do svého prvního poklesu sezóny a prohrál čtyři ze šesti her. Ačkoli je jejich místo v play-off pevné, jsou si velmi blízké v boji o Florida Panthers a Carolina Hurricanes o první místo v centrální divizi.

Právě teď je blitz hry v této sezóně pouze 3-5-1 a cíl Andreje Vasilevského ještě nezačal, a možná bude později odpovídajícím způsobem upraven, aby se změnil. Samozřejmě stále vidíme Andreje Vasilevského v Hokejové Dresy NHL Tampa Bay Chargers, který se objevil v různých hrách. On a jeho spoluhráči budou i nadále jednat rychle, budou pronásledovat slávu a přepisovat svou historii.