Choď na obsah Choď na menu

Crosby vstřelil 500. gól v kariéře

Penguins zahájili zápas proti Philadelphii Flyers a Sidney Crosby, 34letý hráč Penguins, vstřelil v první čtvrtině zápasu svůj 500. gól v kariéře. Do historie NHL se zapsal už v dres Pittsburgh Penguins. Ve skutečnosti obě strany poslaly do zápasu ty nejlepší hráče, jen proto, že tento gól překonal rekord a udělal Penguins úspěšnými.

Tento gól je pro Crosbyho 14. v sezóně. Kdyby kvůli zranění zápěstí nemusel svléknout dres Penguins, dopadl by lépe než teď, ale vrátil se s lepším skóre. Pevné odhodlání, dřina získat na hřišti více bodů, odhodlaná hra do poslední minuty, průlom v této hře mu přinesl i jinou vzpomínku.

Penguins nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení, s asistencí Jevgenije Malkina se stali vítězi Penguins. Než Crosby také dovedl Penguins k vítězství 4:2 nad New Jersey Devils. Stáli proti sobě znovu a znovu a ohlásili konečný výsledek, který chtěli. Je těžké vyjádřit jednoduchými slovy, ať už jde o dres Philadelphia Flyers. Odpůrci dresů Flyers, nebo jiní soupeři, ti všichni znají konsenzus bojovat o konečný šampionát.